Забележка
The forum is in read only mode.
Вредят ли лещите?
- Anonymous
-
COM_KUNENA_TOPIC_AUTHOR
- Посетител
02 Юни 2010 20:30 #1
от Anonymous
Anonymous COM_KUNENA_MESSAGE_CREATED Вредят ли лещите?
Чувала съм, че носенето на контактни лещи не е съвсем пезвредно за очите. Дори имам позната, която въпреки "високата хигиена" хвана някакви гъбички и и маше много сериозни проблеми с очите! Оправдани ли са притесненията ми или мога да продължа да нося лещи, въпреки лошите слухове които чувам?
- Здравко
-
- Посетител
03 Юни 2010 08:34 #2
от Здравко
Re: Вредят ли лещите?
Здравейте,
Естествено, че риск винаги има, но ако поддържате правилна хигиена, редовно измивате обилно лещите си, държите ги в подходяща среда и ги сменяте редовно (на оказания период, най-често от 3 или 6 месеца, рядко 12) този риск е минимален, т.е. не би трябвало да имате каквито и да е опасения.
Естествено, че риск винаги има, но ако поддържате правилна хигиена, редовно измивате обилно лещите си, държите ги в подходяща среда и ги сменяте редовно (на оказания период, най-често от 3 или 6 месеца, рядко 12) този риск е минимален, т.е. не би трябвало да имате каквито и да е опасения.
- Anonymous
-
COM_KUNENA_TOPIC_AUTHOR
- Посетител
04 Юни 2010 23:13 #3
от Anonymous
Re: Вредят ли лещите?
Зравко, не си съвсем прав. Имала съм сериозен проблем с лещите на плажа /песачинки, прашинки или от морската вода не знам/ и рли пътуване с влак /за да не ги замърся не ги свалих и поспах с тях няколко часа - от Пловдив до Бургас, след което получих сериозно възпаление/.
- Anonymous
-
COM_KUNENA_TOPIC_AUTHOR
- Посетител
13 Юни 2010 23:26 #4
от Anonymous
Re: Вредят ли лещите?
Носенето на лещи изисква абсолютна хигиена, подмяна преди изтичането на гарантирания срок за безопасно ползване, особено внимание ако се на плажа или пътуваш /с влак, кола и др. особено през сухото лято/ и още ред др. неудобства. А в същото време моделиерите и дизайнерита на очила предлагат огромен избор.