Забележка

The forum is in read only mode.

късогледство

COM_KUNENA_USER_PROFILE_BUTTON_LABEL_MORE
24 Ян 2011 19:03 #1 от Samuil
Samuil COM_KUNENA_MESSAGE_CREATED късогледство
Здравейте, на 24 години съм и съм късоглед. Нося очила с 1,5 диоптъра и се чудя дали е възможно късогледството ми да се влоши с възрастта. Страхувам се от това и затова не сядам на компютъра, не чета на лампа и т.н., тъй като четох някъде, че това можело да влоши късогледството.
Освен това изкам да попитам дали е необходимо да нося постоянно очилата и това може ли да е вредно за очите ми?
Мерсаж за отговора
  • Здравко
  • Здравко's Avatar
  • Посетител
24 Ян 2011 20:58 - 07 Ное 2014 23:30 #2 от Здравко
Re: късогледство
Отказ от късогледство
Last edit: 07 Ное 2014 23:30 от .
COM_KUNENA_USER_PROFILE_BUTTON_LABEL_MORE
24 Ян 2011 21:45 #3 от Samuil
Re: късогледство
Благодаря Ви и все пак:
  • 's Avatar
  • Посетител
29 Ян 2011 19:38 #4 от
Re: късогледство
Носенето на препоръчаните от офталмолог очила се препоръчва, тъй като късогледството се свързва често с главоболие, влошено качество на живот и прочие. Все пак това няма да излекува Вашето късогледство, както и неносенето на очила няма да го влоши.
COM_KUNENA_USER_PROFILE_BUTTON_LABEL_MORE
29 Мар 2011 01:05 #5 от maikalbgzg
късогледство
Кои е последниат диоптер эа късогледството? :roll:
COM_KUNENA_USER_PROFILE_BUTTON_LABEL_MORE
29 Мар 2011 09:22 #6 от Petyr
Re: късогледство
Здравей,

Теоретично няма последен диоптър на късогледство, то се увеличава с удължаване на очната ябълка, което става до 21-22 годишна възраст - това е при доброкачествените форми.

По принцип не бих ти препоръчал да седиш на компа повече от 2-3 часа на ден, ако прогресивно диоптърът ти нараства.

Горд студент по медицина.
COM_KUNENA_USER_PROFILE_BUTTON_LABEL_MORE
29 Мар 2011 13:10 #7 от maikalbgzg
Re: късогледство
Много благодаря за отговора. :D
COM_KUNENA_USER_PROFILE_BUTTON_LABEL_MORE
04 Окт 2011 11:49 #8 от ASG
Re: късогледство
????? :!:
COM_KUNENA_USER_PROFILE_BUTTON_LABEL_MORE
18 Окт 2011 12:24 #9 от PAVLOV
Отговор: Re: късогледство
Здравейте, днес получих своите очила, страдам от късогледство диоптър -0.5. Пред компютъра трябва ли да ги използвам, когато чета също трябва ли да ги използвам?
И последен въпрос колко време ще ми е необходимо за да свикна с носенето им и възможни дискомфорти ?
Благодаря !
  • Здравко
  • Здравко's Avatar
  • Посетител
18 Окт 2011 13:23 #10 от Здравко
Отговор: Re: късогледство
Здравей, Павлов,
Не е необходимо да ги носите когато четете, пишете и фокусирате на близки разстояния. Целта на очилата е да коригира дефицитът на зрението на далечни разстояния, който в случая не е голям. Дискомфортът трябва да премине за няколко дни, ако изобщо има такъв.
Модератори:
Създадено с Kunena форум