- Мнения: 6
- Thank you received: 0
Забележка
The forum is in read only mode.
късогледство
- Samuil
-
COM_KUNENA_TOPIC_AUTHOR
- COM_KUNENA_OFFLINE
- COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK1
COM_KUNENA_USER_PROFILE_BUTTON_LABEL_LESS
COM_KUNENA_USER_PROFILE_BUTTON_LABEL_MORE
24 Ян 2011 19:03 #1
от Samuil
Samuil COM_KUNENA_MESSAGE_CREATED късогледство
Здравейте, на 24 години съм и съм късоглед. Нося очила с 1,5 диоптъра и се чудя дали е възможно късогледството ми да се влоши с възрастта. Страхувам се от това и затова не сядам на компютъра, не чета на лампа и т.н., тъй като четох някъде, че това можело да влоши късогледството.
Освен това изкам да попитам дали е необходимо да нося постоянно очилата и това може ли да е вредно за очите ми?
Мерсаж за отговора
Освен това изкам да попитам дали е необходимо да нося постоянно очилата и това може ли да е вредно за очите ми?
Мерсаж за отговора
- Здравко
-
- Посетител
24 Ян 2011 20:58 - 07 Ное 2014 23:30 #2
от Здравко
Re: късогледство
Отказ от
късогледство
Last edit: 07 Ное 2014 23:30 от .
- Samuil
-
COM_KUNENA_TOPIC_AUTHOR
- COM_KUNENA_OFFLINE
- COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK1
COM_KUNENA_USER_PROFILE_BUTTON_LABEL_LESS
COM_KUNENA_USER_PROFILE_BUTTON_LABEL_MORE
- Мнения: 6
- Thank you received: 0
-
- Посетител
29 Ян 2011 19:38 #4
от
Re: късогледство
Носенето на препоръчаните от офталмолог очила се препоръчва, тъй като късогледството се свързва често с главоболие, влошено качество на живот и прочие. Все пак това няма да излекува Вашето късогледство, както и неносенето на очила няма да го влоши.
- maikalbgzg
-
- COM_KUNENA_OFFLINE
- COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK1
COM_KUNENA_USER_PROFILE_BUTTON_LABEL_LESS
COM_KUNENA_USER_PROFILE_BUTTON_LABEL_MORE
- Мнения: 2
- Thank you received: 0
- Petyr
-
- COM_KUNENA_OFFLINE
- COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK4
29 Мар 2011 09:22 #6
от Petyr
Горд студент по медицина.
Re: късогледство
Здравей,
Теоретично няма последен диоптър на късогледство, то се увеличава с удължаване на очната ябълка, което става до 21-22 годишна възраст - това е при доброкачествените форми.
По принцип не бих ти препоръчал да седиш на компа повече от 2-3 часа на ден, ако прогресивно диоптърът ти нараства.
Теоретично няма последен диоптър на късогледство, то се увеличава с удължаване на очната ябълка, което става до 21-22 годишна възраст - това е при доброкачествените форми.
По принцип не бих ти препоръчал да седиш на компа повече от 2-3 часа на ден, ако прогресивно диоптърът ти нараства.
Горд студент по медицина.
- maikalbgzg
-
- COM_KUNENA_OFFLINE
- COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK1
COM_KUNENA_USER_PROFILE_BUTTON_LABEL_LESS
COM_KUNENA_USER_PROFILE_BUTTON_LABEL_MORE
- Мнения: 2
- Thank you received: 0
- ASG
-
- COM_KUNENA_OFFLINE
- COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK1
COM_KUNENA_USER_PROFILE_BUTTON_LABEL_LESS
COM_KUNENA_USER_PROFILE_BUTTON_LABEL_MORE
- Мнения: 2
- Thank you received: 0
- PAVLOV
-
- COM_KUNENA_OFFLINE
- COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK1
COM_KUNENA_USER_PROFILE_BUTTON_LABEL_LESS
COM_KUNENA_USER_PROFILE_BUTTON_LABEL_MORE
- Мнения: 2
- Thank you received: 0
18 Окт 2011 12:24 #9
от PAVLOV
Отговор: Re: късогледство
Здравейте, днес получих своите очила, страдам от късогледство диоптър -0.5. Пред компютъра трябва ли да ги използвам, когато чета също трябва ли да ги използвам?
И последен въпрос колко време ще ми е необходимо за да свикна с носенето им и възможни дискомфорти ?
Благодаря !
И последен въпрос колко време ще ми е необходимо за да свикна с носенето им и възможни дискомфорти ?
Благодаря !
- Здравко
-
- Посетител
18 Окт 2011 13:23 #10
от Здравко
Отговор: Re: късогледство
Здравей, Павлов,
Не е необходимо да ги носите когато четете, пишете и фокусирате на близки разстояния. Целта на очилата е да коригира дефицитът на зрението на далечни разстояния, който в случая не е голям. Дискомфортът трябва да премине за няколко дни, ако изобщо има такъв.
Не е необходимо да ги носите когато четете, пишете и фокусирате на близки разстояния. Целта на очилата е да коригира дефицитът на зрението на далечни разстояния, който в случая не е голям. Дискомфортът трябва да премине за няколко дни, ако изобщо има такъв.
Модератори: