Забележка

The forum is in read only mode.

Кървене от носа!?

  • Anonymous
  • Anonymous's Avatar COM_KUNENA_TOPIC_AUTHOR
  • Посетител
14 Мар 2010 21:39 #1 от Anonymous
Anonymous COM_KUNENA_MESSAGE_CREATED Кървене от носа!?
Здравейте, постоянно страдат от кървене от носа без причина. Преди години ми беше счупен носа и като че ли оттогава има няма всеки месец кърви. Не знам как да го овладея и имам чувството, че всеки път кървенето е по-силно...
Питах личната лекарка, а тя с присмех ми каза, че нищо ми няма. Било едва ли не нормално
Моля за съвет, на 33 години съм...
Благодаря
  • Здравко
  • Здравко's Avatar
  • Посетител
14 Мар 2010 22:58 #2 от Здравко
Re: Кървене от носа!?
Здравейте,
Причините за кървенето от носа могат да бъдат многобройни и е по-добре да се консултирате с лекар.
Преди да предприемете каквото и да е измерете си кръвното, защото то може да е високо и това да причинява кървенето. Недейте да притискате носа си или да го тампонирате, докато кръвното ви не се нормализира.
Ако е в рамките на нормата, разберете от къде ви тече носа - това ще направите като ви прегледа лекар.
До тогава стиснете носа си с два пръста, а след това поставете тампон в него, който най-вероятно ще спре кръвотечението.
За да откриете причината за кървенето, изисквайте от личния си лекар направление за УНГ специалист, който ще ви прегледа обстойно.
А междувременно може да прочетете този материал за кръвотечение от носа
Създадено с Kunena форум