Забележка

The forum is in read only mode.

Гърло и реактивен артрит

COM_KUNENA_USER_PROFILE_BUTTON_LABEL_MORE
29 Ное 2012 22:07 #1 от Иванина
Иванина COM_KUNENA_MESSAGE_CREATED Гърло и реактивен артрит
Здравейте!

Въпроса ми към докторите е:

Може ли от проблем който видимо е на небцето да има симптоматика върху цялото тяло?

Аналогично както има симптоматика взрху цялото тяло(стави, черва, сърце, бъбреци) при реактивен артрит при хроничен тонзилофарингит.

И още един въпрос свързан с горния. Когато сливиците вече ги няма(махнати са оперативно), от какво може да се поддържа високо AST?
COM_KUNENA_USER_PROFILE_BUTTON_LABEL_MORE
30 Ное 2012 16:21 #2 от Vasilec
Гърло и реактивен артрит
Не съм още лекар, но смея да отговоря, че AST (предполагам, че говорим за антистрептолизинов титър, а не ензима АСАТ) може да се увеличи при всяка стрептококова инфекция и да показва минала или настояща инфекция със стрептококи. Въпреки това увеличените нива на АСТ не означават на 100% инфекция, тъй като експозицията на стрептококи е голяма сред населението и част от инфекциите протичат асимптомно.

Ако съм Ви бил полезен или съм Ви направил добро впечатление, моля натиснете бутона "Благодаря" под мнението ми.

Sport Medicine

Любознателен студент по медицина 6 курс.
COM_KUNENA_USER_PROFILE_BUTTON_LABEL_MORE
12 Май 2015 10:39 #3 от zeeshan002
Гърло и реактивен артрит
Аналогично както има симптоматика взрху цялото тяло(стави, черва, сърце, бъбреци) при реактивен артрит при хроничен тонзилофарингит.
Създадено с Kunena форум