Забележка

The forum is in read only mode.

кръвно налягане

COM_KUNENA_USER_PROFILE_BUTTON_LABEL_MORE
06 Мар 2015 17:02 #1 от примо
примо COM_KUNENA_MESSAGE_CREATED кръвно налягане
Здравейте, имам сърдечна операция-три байпаса от година и половина вземам лекарства сутрин витоприл плюс 10/12.5 конкор 5мг. вечер арета 10мг асперин протект и симвакор 10мг.подържам кръвно налягане 115-140 на 65-75.Въпроса ми е от извесно време не редовно вечер кръвното в 18часа е 120-70 след 20-21часа започва да се покачва до 180 на 70.Лекуващия кардеолок ми прави електро кардиограма казва че всичко е наред,на какво се дължи.Редно ли е да вземам допълнително лекарства постояно или само за в момента като хлофазолин.
  • д-р Георгиев
  • д-р Георгиев's Avatar
  • Посетител
10 Мар 2015 17:28 #2 от д-р Георгиев
кръвно налягане
Редно е. Хлофазолинът не може да осигури стабилни нива на артериалното налягане през цялата нощ. Консултирайте се с Вашия кардиолог, ако е необходимо да се проследи от холтер.
COM_KUNENA_USER_PROFILE_BUTTON_LABEL_MORE
15 Фев 2016 18:57 #3 от goshonski
кръвно налягане
Здравейте,

Аз имам няколко общи, може би глупави но важни за мен въпроса:

1. В интернет има много, но изключително хаотична информация за прединфарктните и прединсултни състояния, както и за инфаркта и инсулта като цяло. Конкретният ми въпрос е: налични са редица симптоми за прединфарктно и прединсултно състояние - всички те ли са свързани с високо кръвно налягане? Иначе казано: ако например ми е изтръпнала лявата ръка за два три дни, но през цялото това време кръвното ми налягане е в допустимия диапазон или малко по-висок това симптом за инфаркт/инсулт ли е всъщност?

2. Какви са конректните нива на кръвно налягане по време/непосредствено преди инфаркт/инсулт?

Благодаря
  • д-р Георгиев
  • д-р Георгиев's Avatar
  • Посетител
19 Фев 2016 19:10 - 19 Фев 2016 19:12 #4 от д-р Георгиев
кръвно налягане
1. По първия въпрос - трябва да се консултирате с невролог. Малко вероятно е тези симптоми да са прединсултни. Все пак не сте отговорили на въпроси като: на каква възраст сте; какво е вашето тегло; имате ли съпътстващи заболявания, все важни въпроси, от които зависи отговора на лекаря.
Артериалната хипертония е основен рисков фактор за сърд.-съдови инциденти и мозъчно-съдова болест, вкл. инсулт, така че във ваш интерес е то да се контролира в референтни граници. При липса на други рискови фактори (като диабет, ХБН и пр.) това е под 140 за систолно и 90 за диастолно артериално налягане.
Айде да кажем, че прединфрарктните състояния са по-разпознаваеми, разбира се от специалист, но симптомите, които съпътстват "прединсултните" са неспецифични и могат да се дължат на много други състояния.
2. Варират! Високото кръвно обаче може да е провокиращ фактор.
Last edit: 19 Фев 2016 19:12 от д-р Георгиев.
COM_KUNENA_USER_PROFILE_BUTTON_LABEL_MORE
31 Май 2016 17:45 - 31 Май 2016 17:46 #5 от zdravjivot
кръвно налягане
До каква степен са допустими честите повишавания на сърдечния пулс и кръвното? Ако бързо се овладяват, нужни ли са лекарства?
Last edit: 31 Май 2016 17:46 от zdravjivot.
COM_KUNENA_USER_PROFILE_BUTTON_LABEL_MORE
04 Юни 2016 14:48 #6 от tsetso
кръвно налягане
Необходимо е поставяне на 24-часов холтер за запис на денонощните колебания на арт. налягане или екг-холтер за мониторинг на аритмии, чак след това и след щателен преглед, разбира се, би трябвало да се предписват лекарства.

Административен профил.
Модератори: д-р Георгиев
Създадено с Kunena форум