Забележка

The forum is in read only mode.

Може ли диабетик да яде мед?

COM_KUNENA_USER_PROFILE_BUTTON_LABEL_MORE
31 Авг 2017 13:06 #1 от Iwan1
Iwan1 COM_KUNENA_MESSAGE_CREATED Може ли диабетик да яде мед?
Здравейте, нов съм във форума но виждам, че има достатъчно компетентни люде да ми отговорят на въпроса: Може ли диабетик да яде мед и по колко? Какво е вашето мнение
Баща ми е на 56 години и от 2 години му откриха диабет, но не спира да повтаря, че медът му дава сили и яде по 4 лъжици на ден. Опитвам се да му обясня, че това не е полезно. моля за помощ
  • д-р Георгиев
  • д-р Георгиев's Avatar
  • Посетител
31 Авг 2017 21:39 #2 от д-р Георгиев
Може ли диабетик да яде мед?
Медът в по-голямата си част е захароза, така че не е лошо да я ограничава и да спазва диета номер 9. Трябва да се има предвид, че медът е висококалоричен – в 100г продукт се съдържат 300 калории и то от прости захари. Иначе безспорни са ползите от микроелементите, които съдържа, но диабетиците трябва да ограничават неговия прием.
COM_KUNENA_USER_PROFILE_BUTTON_LABEL_MORE
05 Сеп 2017 12:01 - 05 Сеп 2017 12:03 #3 от Vasilec
Може ли диабетик да яде мед?
Медът се брои към сладкото, не беше ли така? Диабетиците трябва да го избягват

Ако съм Ви бил полезен или съм Ви направил добро впечатление, моля натиснете бутона "Благодаря" под мнението ми.

Sport Medicine

Любознателен студент по медицина 6 курс.
Last edit: 05 Сеп 2017 12:03 от Vasilec. Причина: Тайпо
Модератори: д-р Георгиев
Създадено с Kunena форум