- Мнения: 7
- Thank you received: 0
Забележка
The forum is in read only mode.
Видим Епиглотис
- Seion
-
COM_KUNENA_TOPIC_AUTHOR
- COM_KUNENA_OFFLINE
- COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK1
COM_KUNENA_USER_PROFILE_BUTTON_LABEL_LESS
COM_KUNENA_USER_PROFILE_BUTTON_LABEL_MORE
29 Окт 2010 16:02 #1
от Seion
Seion COM_KUNENA_MESSAGE_CREATED Видим Епиглотис
Здравейте!
//en.wikipedia.org/wiki/File:Visible_epiglottis.jpg">en.wikipedia.org/wiki/File:Visib ... lottis.jpg :) можете ли да ми кажете дали е проблем,че е така?? Значи да ви разкажа като цяло за какво става въпрос
Значи имам хроничен фарингит и съм свикнал да си ме боли гърлото... Лимфните възли винаги са ми подути,сливиците ми често за зачервени и т.н.
) )
Ходих на 2 пъти УНГ .. първият път ми прегледаха гърлото без да съм си изплезил езика и ми казаха,че нищо не виждат,когато отидох втори път му казах,че съм видял нещо,тя погледна супер пренабрежителното и обиденото и каза,че имам "Увула" или нещо от сорта ( дано не бъркам термина :Д ),но аз съм сигурен,че е епиглотис....
другият УНГ ... ми каза,че нямам нищо,той по внимателно разгледа ... не го попитах дали това е епиглотис,но знам ли ... много ми е чудно ;х защото съм сигурен че е ...
когато ям и след ядене ми е някакво адскии странното на гърлото ...
моля помогнете ... какво може да е ? и Какви са минусите на Видимият епиглотис? и има ли плюсове?
Edit:сега видях,че увулата е отгорната страна,а това нещо дето ме притеснява е от долната ... и е същото като на снимката от началото дето е
А да
и на 19 съм от София
Значи имам хроничен фарингит и съм свикнал да си ме боли гърлото... Лимфните възли винаги са ми подути,сливиците ми често за зачервени и т.н.
Ходих на 2 пъти УНГ .. първият път ми прегледаха гърлото без да съм си изплезил езика и ми казаха,че нищо не виждат,когато отидох втори път му казах,че съм видял нещо,тя погледна супер пренабрежителното и обиденото и каза,че имам "Увула" или нещо от сорта ( дано не бъркам термина :Д ),но аз съм сигурен,че е епиглотис....
другият УНГ ... ми каза,че нямам нищо,той по внимателно разгледа ... не го попитах дали това е епиглотис,но знам ли ... много ми е чудно ;х защото съм сигурен че е ...
когато ям и след ядене ми е някакво адскии странното на гърлото ...
моля помогнете ... какво може да е ? и Какви са минусите на Видимият епиглотис? и има ли плюсове?
Edit:сега видях,че увулата е отгорната страна,а това нещо дето ме притеснява е от долната ... и е същото като на снимката от началото дето е
А да
- Здравко
-
- Посетител
29 Окт 2010 16:17 #2
от Здравко
Re: Видим Епиглотис
Здравейте,
Щом прегледи при двама УНГ специалиста са потвърдили неналичието на видим епиглотис, то най-вероятно - няма такъв. Все пак видимият епиглотис се вижда още с изплезването на езика. На представената картинка в дъното на устната кухина се вижда висулка, наречена увула (всеки я има), и епиглотис, който понякога се вижда при деца.
Щом прегледи при двама УНГ специалиста са потвърдили неналичието на видим епиглотис, то най-вероятно - няма такъв. Все пак видимият епиглотис се вижда още с изплезването на езика. На представената картинка в дъното на устната кухина се вижда висулка, наречена увула (всеки я има), и епиглотис, който понякога се вижда при деца.
- Seion
-
COM_KUNENA_TOPIC_AUTHOR
- COM_KUNENA_OFFLINE
- COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK1
COM_KUNENA_USER_PROFILE_BUTTON_LABEL_LESS
COM_KUNENA_USER_PROFILE_BUTTON_LABEL_MORE
- Мнения: 7
- Thank you received: 0
29 Окт 2010 16:28 #3
от Seion
Re: Видим Епиглотис
мерси за бързия отговор
и другото което е ... защо чуствам,че имам нещо аседнало на гърлото ? и това на снимката дето съм го показал не ли е Епиглотис? Оо
- д-р Георгиев
-
- Посетител
29 Окт 2010 19:40 #4
от д-р Георгиев
Re: Видим Епиглотис
Ето го епиглотиса 
Един от симптомите на хроничния фарингит е чувство за чуждо тяло в носоглътката. Интересното, което е в случая, е появата на симптомите след нахранване.
И тук идва логичния въпрос: Дали сте чувствали връщане на храна в хранопровода след нахранване. Един от нетипичните симптоми на ГЕРБ е хроничният фарингит/ларингит. В такъв случай е добре да се консултирате с гастроентеролог. Ето малко повече информация - ГЕРБ заболяване .
Един от симптомите на хроничния фарингит е чувство за чуждо тяло в носоглътката. Интересното, което е в случая, е появата на симптомите след нахранване.
И тук идва логичния въпрос: Дали сте чувствали връщане на храна в хранопровода след нахранване. Един от нетипичните симптоми на ГЕРБ е хроничният фарингит/ларингит. В такъв случай е добре да се консултирате с гастроентеролог. Ето малко повече информация - ГЕРБ заболяване .
- Seion
-
COM_KUNENA_TOPIC_AUTHOR
- COM_KUNENA_OFFLINE
- COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK1
COM_KUNENA_USER_PROFILE_BUTTON_LABEL_LESS
COM_KUNENA_USER_PROFILE_BUTTON_LABEL_MORE
- Мнения: 7
- Thank you received: 0
29 Окт 2010 21:21 #5
от Seion
точно това го имам ... същотото
и да чуствал съм връщане на храна в хранопровоеда ... и също така днес леко повърнах :Х преди малко пих чай с приятели и неможах да си допия чая,защото ми призля и ми се допровръща
(
Re: Видим Епиглотис
точно това го имам ... същотото
и да чуствал съм връщане на храна в хранопровоеда ... и също така днес леко повърнах :Х преди малко пих чай с приятели и неможах да си допия чая,защото ми призля и ми се допровръща
- Seion
-
COM_KUNENA_TOPIC_AUTHOR
- COM_KUNENA_OFFLINE
- COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK1
COM_KUNENA_USER_PROFILE_BUTTON_LABEL_LESS
COM_KUNENA_USER_PROFILE_BUTTON_LABEL_MORE
- Мнения: 7
- Thank you received: 0
29 Окт 2010 21:35 #6
от Seion
Re: Видим Епиглотис
Относно симптомите
Чувство за киселини, парене и болка зад гръдната кост, зависеща от приема на храна - днес като пих чаят ме затопляше на гърдите,но това мисля че е нормално
Оригвания и усещане за връщане на храна в хранопровода, гърлото и устната кухина - това съм го усещал
Проблеми с преглъщането (дисфагия) - това също .. докато ме е ям,ми е трудно,но си мислих,защото си втълпявам
Болка при преглъщане (одинофагия) - нямам болка,просто странно чуство
Обилно слюноотделяне – компенсаторна реакция на организма с цел намаляване на киселинността в хранопровода, тъй като слюнката има основно pH. - не съм забелязал такова нещо
Гадене, по-рядко повръщане - това също го имам ;Х
Хронична кашлица - това какво ще каже по точно? постоян ода си кашлям,защото кашлям сигурно от 1 седмица ии май ми идва от гърлото а не от гърдите
Ларингит- незнам ;х
Фарингит - такова ми казаха,че имам
Астма - еми много грубо казано,но понякой път ми е трудно да дишам
Също така се чуствам супер отпаднал ... сега от 2 дена почна да ми идва апетита,иначе и апетит нямах :Х
моля ви кажете какво да правя
Х личната лекарка не ми дава направление ;х няма от къде да извадя пари
( Х иии незнамм супер много се притеснявам ... Усещам че ми има нещо ,но незнам какво
( @ накрая ако се окаже,че найстина имам нещо,направо някой лекари не заслужават да се наричат лекари :Х
((
мерси много за вниманието
Чувство за киселини, парене и болка зад гръдната кост, зависеща от приема на храна - днес като пих чаят ме затопляше на гърдите,но това мисля че е нормално
Оригвания и усещане за връщане на храна в хранопровода, гърлото и устната кухина - това съм го усещал
Проблеми с преглъщането (дисфагия) - това също .. докато ме е ям,ми е трудно,но си мислих,защото си втълпявам
Болка при преглъщане (одинофагия) - нямам болка,просто странно чуство
Обилно слюноотделяне – компенсаторна реакция на организма с цел намаляване на киселинността в хранопровода, тъй като слюнката има основно pH. - не съм забелязал такова нещо
Гадене, по-рядко повръщане - това също го имам ;Х
Хронична кашлица - това какво ще каже по точно? постоян ода си кашлям,защото кашлям сигурно от 1 седмица ии май ми идва от гърлото а не от гърдите
Ларингит- незнам ;х
Фарингит - такова ми казаха,че имам
Астма - еми много грубо казано,но понякой път ми е трудно да дишам
Също така се чуствам супер отпаднал ... сега от 2 дена почна да ми идва апетита,иначе и апетит нямах :Х
моля ви кажете какво да правя
мерси много за вниманието
- Здравко
-
- Посетител
29 Окт 2010 22:15 #7
от Здравко
Re: Видим Епиглотис
Няма място за паника. Това, което трябва да направите, е да се консултирате с лекар, който ще Ви прегледа, постави диагноза и лечение. За съжаление няма как да поставяме диагноза, а камо ли лечение, защото не е коректно, а и няма да е най-правилното и най-безопасното за Вас.
Препоръчвам Ви да отидете при личния си лекар и да опишете точно симптомите си, може дори да го насочите към характерните оплаквания.
Препоръчвам Ви да отидете при личния си лекар и да опишете точно симптомите си, може дори да го насочите към характерните оплаквания.
- Seion
-
COM_KUNENA_TOPIC_AUTHOR
- COM_KUNENA_OFFLINE
- COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK1
COM_KUNENA_USER_PROFILE_BUTTON_LABEL_LESS
COM_KUNENA_USER_PROFILE_BUTTON_LABEL_MORE
- Мнения: 7
- Thank you received: 0
29 Окт 2010 22:18 #8
от Seion
ходих 2 пъти ... пише ми антибиотици без никакви основания Оо ... незнаела какво ми е и за това ми пише антибиотик Оо другото което е... даде ми направление за УНГ и тя ме погледна каза,няма ти нищо
аз и тръгнах да и казвам оплакванията тя ми каза "много ми е интересно,но не ме интересува,виждам че ти няма нищо" кажете ми това според вас нормално ли е ???
EDIT:
А и също на какъв лекар да отида? гастроентеролог ли?
) мерси още 1 път
Re: Видим Епиглотис
ходих 2 пъти ... пише ми антибиотици без никакви основания Оо ... незнаела какво ми е и за това ми пише антибиотик Оо другото което е... даде ми направление за УНГ и тя ме погледна каза,няма ти нищо
EDIT:
А и също на какъв лекар да отида? гастроентеролог ли?
- Anonymous
-
- Посетител
29 Окт 2010 22:32 #9
от Anonymous
Re: Видим Епиглотис
Вземи ранитидин или най-добре омепразид и виж дали ти минават оплакванията ако не - няма смисъл от гастроентеролог. :idea:
- Seion
-
COM_KUNENA_TOPIC_AUTHOR
- COM_KUNENA_OFFLINE
- COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK1
COM_KUNENA_USER_PROFILE_BUTTON_LABEL_LESS
COM_KUNENA_USER_PROFILE_BUTTON_LABEL_MORE
- Мнения: 7
- Thank you received: 0
29 Окт 2010 23:19 #10
от Seion
Re: Видим Епиглотис
като цяло искам да мина преглед
а не да рискувам и да експерементирам ;(
бтл има ли място за притеснение? защото водя пълноценен живот ... Спортувам ( въпреки,че съм се поспрял от година и половина), не пия , не пуша, никога не съм използвал наркотици,единствено марихуана съм пушил ...
бтл има ли място за притеснение? защото водя пълноценен живот ... Спортувам ( въпреки,че съм се поспрял от година и половина), не пия , не пуша, никога не съм използвал наркотици,единствено марихуана съм пушил ...
Модератори: д-р Георгиев